AMD Strela

 

Премиерот Спасовски и министерот Димитров за Преговарачката рамка за членство во Европската Унија

Премиерот Спасовски и министерот Димитров за Преговарачката…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски во своето обраќање на прес-конференцијата по повод утврдената Преговарачка рамка…

Во пожар во отпад кај Струмица гореа стари возила

Во пожар во отпад кај Струмица гореа стари возила

Во 10:57 часот на булувар „Климент Охридски“ со 3 против пожарни возила и 6 пожарникари ТППЕ-Струмица интервенираше на гаснење на отпад на стари автомобили

Вирусот премести четири избирачки места во Струмица

Вирусот премести четири избирачки места во Струмица

Четири избирачки места во општина Струмица ќе бидат преместени на други локации, бидејќи не ги исполнуваат условите според здравствените протоколи за изборите…

ДИК го затвори избирачкиот список, право на глас имаат 1,8 милиони граѓани

ДИК го затвори избирачкиот список, право на глас имаат 1,8…

На изборите право на глас ќе имаат еден милион и 814 илјади граѓани. Државната изборна комисија денеска го затвори избирачкиот список во кого вообичаено…

Македонскиот станува официјален јазик на Европската Унија

Македонскиот станува официјален јазик на Европската Унија

Во Предлог-преговарачката рамка за Северна Македонија што денеска ја усвои Европската комисија, одредницата што се користи за именување на јазикот е –…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски во своето обраќање на прес-конференцијата по повод утврдената…

Повеќе

Во последните 24 часа регистрирани се 173 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1653 тестa. Скопје…

Повеќе

Во 10:57 часот на булувар „Климент Охридски“ со 3 против пожарни возила и 6 пожарникари ТППЕ-Струмица интервенираше на гаснење на отпад…

Повеќе

Четири избирачки места во општина Струмица ќе бидат преместени на други локации, бидејќи не ги исполнуваат условите според здравствените…

Повеќе

На изборите право на глас ќе имаат еден милион и 814 илјади граѓани. Државната изборна комисија денеска го затвори избирачкиот список…

Повеќе

Во Предлог-преговарачката рамка за Северна Македонија што денеска ја усвои Европската комисија, одредницата што се користи за именување…

Повеќе

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19.

Повеќе

За да се елиминира можноста од труење со храна поради високите температури неопходно е да се направи правилен избор, набавка и транспорт…

Повеќе

Починати се 4 лица, по еден пациент од Скопје, Прилеп, Тетово и Гостивар

Повеќе

Вчера во 20.30 часот било пријавено дека во село Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.(29)…

Повеќе

Во еден момент, тракторот се превртел и паднал во реката, а малолетниците се удавиле, соопштија денес од МВР

Повеќе

Општина Струмица ја зголеми безбедноста и го подобри протокот на сообраќајот на улиците:„Моша Пијаде“, „11-ти Октомври“, „Ванчо Китанов“,…

Повеќе

Според сегашното темпо на зголемување на минималната плата и земајќи предвид дека за време на епидемијата успеавме минималната плата…

Повеќе

Спасе Стојанов од Шихан Струмица и Мила Саздовска од Работнички се победници во категоријата сениори/јуниори – Фукого на Државниот…

Повеќе

Денес во 15:15 часот, во СВР Струмица е пријавен несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот…

Повеќе

Починати се 12 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент…

Повеќе

Платите во сите сектори ќе продолжат да растат. До крајот на мандатот минималната плата ја креваме на 20.000 денари. Тоа ќе биде плата…

Повеќе

Во петок, сабота и недела се регистрирани три пожари на отворено во атарите на селата-Баница и Водоча, информираат од ТППЕ-Струмица

Повеќе

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика

Повеќе

Се известуваат граѓаните дека утре (30.06.2020 година) во периодот од 20 до 22 часот ќе се врши прскање против возрасни комарци по…

Повеќе
Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK