AMD Strela

 

Наместо за нов албум, Гавазова повторно се подготвува за ,,лангиди,,

Наместо за нов албум, Гавазова повторно се подготвува за ,,лангиди,,
Објавено на: 06 Dec 2014

Една од најпопуларните фолк пејачки на нашата естрада Сузана Гавазова  за неколку месеци по втор пат ќе стане мајка што значи дека новиот материјал кој беше планиран за почетокот на новата година ќе се реализира малку подоцна.  Сузана која во мометов престојува во родниот крај вели  дека е пресреќна бидејќи со оваа вест на најубав начин ќе ја заокружи годината во која и се случија најубавите работи во животот.

ц

,, Годинава се роди  Емили, мојата прва радост, се омажив за човек каков што барав цел живот , облеков венчаница за која со години сонував , а сега животот не израдува  и со веста дека Емили наскоро ќе добие братче или сестричка. Пресреќни сме и јас и Јасмин, ова е чувство кое неможе да се опише, само треба да се доживее. Оваа радост им ја посакувам на сите,, вели Сузана  југоинфо.мк

г

И покрај тоа што во наредниот период нема да има можност да ги реализира сите планирани проекти на професионален план таа вели дека нема да ја остави нејзината публика долго да чека на нов материјал,  реализацијата на целиот албум  ќе се пролонгира, но една до две песни секако ќе има. Првата од нив која носи симболичен наслов ,, Празник на љубовта,, веќе е снимена и наскоро ќе биде пуштена во етер. И за оваа песна таа соработуваше со авторите Борче Нечовски и Дејан Момирвски со кои во последните неколку години имаше повеќе од успешна соработка.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK