AMD Strela

 

Забава

Lounge Bar Ќе Паса (Que Pasa) за својот трети роденден на посебен начин на своите верни клиенти обезбедува попуст од 50% на цените…

Повеќе

Струмица станува епицентар на клубските случувања. По минатонеделниот настан каде гостуваше светскиот суперстар диџеј Sabb, овој викенд…

Повеќе

Здружението на новинарите на Македонија утре (први септември) во десет часот ќе организира протест пред Основниот суд Скопје 1 во знак…

Повеќе

Веќе неколку денови и „куртон“ и „објективните“ и „независните“ телевизии на големо известуваат за фатената риба пирана во водите на…

Повеќе

ајголемото јајце во светот го носи најбрзата птица на планетата – ној. Ноевото јајце, со бледожолта боја, може да биде тешко до 1,8…

Повеќе

Голманот на Милвол, Џордан Арчер спречи автогол на деценијата. Чуварот на мрежата на Милвол едноставно немаше избор откако негов…

Повеќе

Клубот Маф Маф на 11 октомври најавува одлична забава со DJ Maria Antwna oд Грција, со што ќе се означи и крајот на oваа летна и богата…

Повеќе

Сигурно се сеќавате на легендарниот лик чичко Кумплунг од македонскиот филм „Самоуништување“ кој го игра Јовица Михајловски. Погледнете…

Повеќе

Денес комуникацијата најчесто се одвива преку Скајп, Вибер, Фејсбук...но дали се сеќавате на мирцот? Тоа е една од првите програми…

Повеќе

По четврти пат оваа година во близина на Никшиќ се одржало четвртото по ред натпреварување во лежење. Овој натпревар е во организација…

Повеќе

Актуелниот ракометен вицепрвак, составот на Зомимак од денеска официјално доби ново име откако клубот е прекрстен во Макс Струмица,…

Повеќе

Струмичанката Ивана Василева со песната „Ми зеде се“ ја освојува музичката сцена. Ова е нејзина прва авторска песна и е направена во…

Повеќе

Глигор и Теодора Гошеви од Гевгелија познати под името "The G Notes" ја објавија својата нова песна насловена како „Створена“. Инаку…

Повеќе

Поранешниот репрезентативец на Македонија, а по потекло струмичанец Горан Мазнов, во следната фудбалска сезона ќе го носи дресот на…

Повеќе

Даниела Мартиновиќ поради пореметување на центарот за ориентација веднаш била сместена во болницата „Рeбро“ во Загреб. Првиот напад…

Повеќе

По повод големиот национален празник Илинден, вечерва во Дојран свој концерт ќе има Каролина. Станува збор за дел од нејзината концертна…

Повеќе

Поп-пејачката Тамара Тодевска на први август ќе настапи во Дојран.

Повеќе

Струмичкиот „Легато бенд” направи вистинска бура на гостувањето во комплексот Бачиново кај Благоевград пишува бугарскиот портал Струма.…

Повеќе

Согласно прeдвидените проектни активности на Општина Струмица , деновиве беа асфалтирани две улици во населените места Муртино и Банско.…

Повеќе

По 3 денови исполнети со забава, уживање и позитивна енергија, „Д Фестивал“ во Дојран финишираше со феноменалниот Ману Чао Ла Вентура.…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK