AMD Strela

 

Култура

Видeo за овоштарство за примена на современи агроеколошки мерки изработенo во рамки на проектот „Управување со сливот на река Струмица“

Повеќе

По еден час сторителот е пронајден и е лишен од слобода. Станува збор за лицето И.Н. од село Мелница, Велешко.

Повеќе

Жителите на Старо Коњарево со протестен собир побараа да престане сечата на шумата над нивното село на планината Беласица

Повеќе

Со Ракометното Европско првенство почнуваат и ПОПУСТИТЕ во RIVER SOFT

Повеќе

Првиот дел од подготовките „пандевци“ ќе ги одработат во Струмица, а екипата на 24 јануари ќе замине за Анталија, Турција, каде се…

Повеќе

Во Бадниковата Детска поворка учествуваа над сто деца, кои низ улиците на Струмица ја пееја песната „Вечниот Бог“ и со тоа го најавуваа…

Повеќе

Имаме голема чест да ви соопштиме дека и во 2020 година во општина Богданци ќе се оддржи настанот традиционалното палење на коледарскиот…

Повеќе

Работна новогодишна ноќ за струмичките пожарникари со дури 3 интервенции

Повеќе

Во новата 2020 година, посакувам секој од нас да го направи најдоброто за нашата земја. Покрај обврските на државата, придонесот на…

Повеќе

Имајте убави последни денови од 2019 година и дочекајте ја Новата 2020 со љубов и ентузијазам, порачува премиерот Заев

Повеќе

Со донесени измени на Уредбата, се зголемува прагот на ослободување од досегашните 45 евра

Повеќе

Според десетдневната прогноза на сајтот Foreca за новогодишните празници не очекува суво време без врнежи од снег и дожд

Повеќе

Пред присутните градоначалници, Раководителот на Центарот, Жулиета Ѓуркова ги презентираше Предлог Финансискиот план за работа на…

Повеќе

Градоначалникот Јаневски се информираше за настаната штета и им вети на граѓаните дека уште утре, доколку дозволат временските услови,…

Повеќе

Според информации од Регионалиот центар за управување со кризи во Струмица силниот дожд кој што врнеше утрово на територијата на општината…

Повеќе

Во два одделни случаи Македонец и Србин се обиделе да извршат криумчарење на 26 мигранти од Сирија, Авганистан, Пакистан и Шри Ланка

Повеќе

Во рамките на глобалната кампања иницирана од Обединетите Нации ,,16 дена активизам против родово базирано насилство’’ денес во хотелот…

Повеќе

„Петнесет денари за килограм, 6 килограми за 100 денари.“ Таква е понудата на доматите во Струмица деновиве, како на пазарите на мало,…

Повеќе

Пријавените поради недоразбирање во врска со устен договор за купопродажба на моторно возило, дошле во дворното место на оштетените,…

Повеќе

Здружението на граѓани Центар за истражување и анализи „НОВУС“ од Струмица го реализираше проектот „Прибирање и обработка на информации…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK