AMD Strela

 

За Нова Година без снег, но со студен ветар и пониски температури

За Нова Година без снег, но со студен ветар и пониски температури
Објавено на: 27 Dec 2019

Според десетдневната прогноза на сајтот Foreca за новогодишните празници не очекува суво време без врнежи од снег и дожд.

Во периодот пред и по Нова Година ќе дува засилен ветар од север и ќе имаме пониски температури.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK