AMD Strela

 

Алегро со нов сингл и спот: Љубете страсно - еден живот имаме !

Алегро со нов сингл и спот: Љубете страсно - еден живот имаме !
Објавено на: 17 Mar 2015

,, Дајте ноти весели, песна да испееме,  еден живот имаме....Ајде срца лубете страсно, да ни е бурна младоста.....,, Вака пеат членовите на струмичкиот ,,Алегро бенд,, во песната  ,,Еден живот имаме,,. Станува збор за  најновиот сингл на момците од Алегро кој полека но сигурно се пробиваат на македонската фолк сцена со своите настапи. Само што го промовираа новиот сингл ,, Алегро бенд,, паралелно сними и видео запис за ова песна која има доста ведар ритам. Спотот се снимаше во дискотеката ,,Платинум,,  во кој освен членовите од бендот се појавуваат и танчерки

алегро бенд

,, Се надевам дека новиот спот и сингл ќе им се допаднат на публиката. Пораката од овој сингле е повеќе од јасна а тоа е  дека треба со песна да се мине животот кој ни најмалку не е лесен,, кажа за дел од медиумите вокалот на Алегро бенд- Санде Митев кој најави дека полека подготвуваат и нов сингл кој исто така ке добие видео запис

ALEGRO

 

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK