AMD Strela

 

Јордан Митев,,оди по невеста,,и на концерти во Швајцарија

Јордан Митев,,оди по невеста,,и на концерти во Швајцарија
Објавено на: 29 Mar 2015

Фолк пејачот Јордан Митев на својот фб профил објави фотографии како јава коњ на туристичкиот комплекс Бела вода кај Суви лаки  и ги напишал стиховите од песната ,,Врања коња јавам јас одам по невестата....,, Митев кој деновиве го промовираше новиот сингл ,, Оди душо оди,, за која музиката, текстот и аранжманот го направи тој а продуцент е Љупчо Павловски  вели дека сеуште е рано да оди по невеста оти е преокупиран со работни обврски

јордан митев

 Тој деновиве треба да замине за Швајцарија каде на четврти и дванаесетти  април ќе има два солистички концерти заедно со групата Фаворити на покана на македонските иселеници, по што ќе се врати во земјава за организирање на големиот солистички концерт со кој ќе ја одбележи јубилеј 10 години на македонската фолк сцена . Концертот е закажан на 15 мај во Домот на АРМ во Скопје

mitev

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK