AMD Strela

 

Фото:Невремето урна дрво на патот Струмица-Просениково

Фото:Невремето урна дрво на патот Струмица-Просениково
Објавено на: 03 Sep 2017

Од силниот ветер и дожд што го зафатија Струмичкиот регион попладнево се урна дрво на патот Струмица-Просениково во близина на Кванташкиот пазар. Патот е блокиран за сообраќај, а екипа на Противпожарната единица од Струмица работи на расчистување на патот и нормализирање на сообраќајот.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK