AMD Strela

 

Градежен работник загинал по пад од скеле во Гевгелија

Градежен работник загинал по пад од скеле во Гевгелија
Објавено на: 29 Sep 2017

Вчера околу 16.45 часот во Гевгелија при изведување на градежни работи на куќа сопственост на А.Д., од скеле паднал С.У.(38) од с.Октиси-Струга, кој бил ангажиран преку фирмата „Мансард“ од Гевгелија. Од здобиените повреди, на пат кон Здравствен дом Гевгелија, С.У. починал. Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гевгелија и државен инспектор за труд. По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK