AMD Strela

 

Тројца жители на Баница краделе од објект на „Струмица Табак“

Тројца жители на Баница краделе од објект на „Струмица Табак“
Објавено на: 12 Oct 2017

Полициската станица за општа надлежност-Струмица  поднесе кривична  пријава против К.Ѓ. (23) и И.Ѓ.(19), двајцата од с.Баница-струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ и „симнување и оштетување на службен печат и знак“. Од 10.05.2017 до 23.05.2017 година пријавените заедно со уште еден малолетник преку необезбеден простор влегле во кругот на АД “Струмица Табак“  во с.Баница, чиј доверител е Управата за јавни приходи, насилно ги отвориле катанците од влезните врати од каде влегле во магацините при што одзеле кабли за електрична енергија, талпи и дигитални ваги, а извршиле и оштетување на поставените пломби од страна на УЈП Струмица.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK