AMD Strela

 

Оружен грабеж во „Тобако“ во Струмица

Оружен грабеж во „Тобако“ во Струмица
Објавено на: 30 Oct 2017

Утрово околу 04,45 часот било пријавено дека во Струмица на бул.„Гоце Делчев“, во „Тобако“, непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво над вработената и одзел околу 19.500 денари, по што го напуштил местото на настанот. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Билтен на МВР

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK