AMD Strela

 

Прегазена старица во Струмица

Прегазена старица во Струмица
Објавено на: 22 Nov 2017

Осумдесет и две годишна старица С.Т. денес околу 13,30 часот е прегазена на улица „Борис Поп Димитров“ во Струмица. Таа починала од здобиените повреди, а според непотврдени информации неа ја прегазило патничко возило движејќи се назад.

Настанот го потврдија од СВР Струмица.

На  местото на несреќата се врши увид од страна на полицијата и јавен обвинител.

Р.Т.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK