AMD Strela

 

Возач удрил во седумнаесет годишна девојка и побегнал

Возач удрил во седумнаесет годишна девојка и побегнал
Објавено на: 28 Nov 2017

На 27.11.2017 година околу 19.30 часот на крстосницата од ул. „Климент Охридски“ со ул. „Братство Единство“ во Струмица се случила сообраќајна незгода во која патничко возило непозната марка и регистарска ознака, управувано од непознато лице, удрило во пешакот Џ.Т. (17) од с.Градошорци, по што го напуштило местото на настанот. Џ.Т. се здобила со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош била задржана на лекување во Медицинскиот центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица. 

Извор: Билтен на МВР

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK