AMD Strela

 

Култура

Утрово околу 05.20 часот на ул. „Климент Охридски“ во Струмица, А.З. (42), управувајќи патничко возило „Мерцедес Спринтер“ со струмички…

Повеќе

На штотоуку завршениот турнир Colonia Cup 2017 кој се одржа од 16-21 во Кранево Р. Бугарија. Нашите дчиња од генерацијата 2008 повеќе…

Повеќе

Советниците на СДСМ бараат од Советот на општина Дојран да го прошири референдумското прашање со дали сте ЗА или ПРОТИВ продолжување…

Повеќе

Во Центарот за култура „Антон Панов“, синоќа, премиерно беше изведена претставата „Кралството на Снежана и џуџињата“ и краткометражниот…

Повеќе

В петок на 23 јуни со почеток во 20 часот во Домот на културата во Струмица ќе биде отворена самостојната изложба на фотографии на…

Повеќе

Тој синоќа присуствуваше на Ифтарската вечера која се реализираше на плоштадот „Гоце Делчев“ во организација на здружението на граѓани…

Повеќе

На трите последни фестивалски вечери меѓу другите ќе настапат култните Галија и Жељко Бебек, како и Ван Гог, Јелена Розга, Дани,Јелена…

Повеќе

На одбележувањето присуствуваа вршителот на должноста градоначалник Костадин Костадинов, претседателот на Советот на општина Струмица…

Повеќе

Во периодот од 14-18.06.2017 година се спроведе четвртата и последна обука на младите претприемачи во рамките на проектот Старт - ап…

Повеќе

Здружението НОВУС во рамките на проектот „Младите и младинските организации како партнер на општина Струмица“ организираше тренинг…

Повеќе

Од 26 до 30 јуни Струмица по 13-ти пат е домаќин на филмските творци од целиот свет. Фестивалот ќе почне на 26 овој месец со свеченото…

Повеќе

Здружението НОВУС преку институционалната поддршка од страна на Фондацијата отворено општество Македонија реализираше фокус група со…

Повеќе

До општинскиот сервис „Систем 48“ во последните два месеца биле доставени вкупно 215 пријави, од кои решени и одговорени се 193 пријави

Повеќе

И денеска продолжија блокадите на патиштата во Валандовско од страна на активистите на зружението „Спас за Валандово“. За разлика од…

Повеќе

Струмица е меѓу првите општини во Република Македонија која што започна со унапредување на условите за родова рамноправност и ефективно…

Повеќе

Со блокада на овој патен правец активистите од ова здружение го искажуваат својот револт од ооптинската власт на Валандово, која се…

Повеќе

Вршителот на должноста градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов, денеска во својот кабинет оствари средба со Бојан Јовановски…

Повеќе

Според неофицијални информации над 60 отсто од запишаните избирачи во општина Богданци излегле да гласаат на денешниот референдум за…

Повеќе

Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ денеска ги демонтираше семафорите на крстосницата на булеварите „Климент Охридски“ и „Гоце…

Повеќе

Здружението НОВУС во изминатиов период работеше на мониторинг на локалните стратегии за социјална заштита и образование на општина…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK