AMD Strela

 

Култура

На 56-та седница на Советот на општина Струмица, која што се одржа денеска, беше констатиран престанок на мандатот на членот на Советот,…

Повеќе

Во рамките на проектот „Младите и младинските организации партнер на општина Струмица“ се одржа фокус група со претставници од младински…

Повеќе

Вчера и денеска, Струмица беше домаќин на меѓународниот турнир во женски фудбал со поддршка на Општината, а кој што се одржува во рамките…

Повеќе

Да бидеме хумани: да му помогнеме на Ивица Стрезоски

Повеќе

Советот на општина Струмица в петок (25.08.2017 година) со почеток во 11 часот во домот на АРМ ќе ја одржи 56-та седница со следниот…

Повеќе

Министерот Зоран Шапуриќ престојуваше во Струмица каде оствари средба со в.д. градоначалникот Костадин Костадинов и посети повеќе производствени…

Повеќе

„Сите работи се одвиваат согласно планот, а општина Струмица навистина ги исполнуваше своите обврски навремено, што придонесе од сите…

Повеќе

Центарот за истражување и анализи „НОВУС“ Струмица објавува повик за учество на фокус група со цел изнаоѓање на нови начини и концепти…

Повеќе

Независниот Синдикат на Полицијата ги повикува сите членови на Синдикатот како и сите колеги од МВР на РМ, со свое присуство на маршот…

Повеќе

На 15.08.2017 година во 14.20 часот на локалниот пат с.Банско-с.Муртино се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус „Ван Хол“ со…

Повеќе

Во сообраќајка во која учествувале два автобуси и два автомобила денеска околу 14,30 часот на патот Муртино-Банско се повредени вкупно…

Повеќе

По отстранувањето на сите шанкови кои беа поставени за време на последните три музички вечери на „Струмица опен фестивал“ на плоштадот…

Повеќе

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со девет општини од регионот организира авио-третирање против комарци.…

Повеќе

Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ работна единица – Муртино, денеска, започна со чистење на атмосферските канали…

Повеќе

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поднесе кривична пријава против А.Е.(22) од с.Дедели-валандовско за сторено…

Повеќе

Настапот на балканската мега ѕвезда, Дино Мерлин, на затворањето на годинашново издание на Струмица опен фестивал предизвика вистинска…

Повеќе

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР во врска со настанот на 11.08.2017 година во…

Повеќе

Плоштадот „Гоце Делчев“ и синоќа беше преполн со луѓе од сите генерации кои до раните утрински часови уживаа во прекрасниот избор за…

Повеќе

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската…

Повеќе

Претпладнево избувнал голем шумски пожар меѓу гевгелиските села Негорци и Кованец. Според првичните информации зафатена е голема површина…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK