AMD Strela

 

Култура

Јас сум убеден дека СДСМ ќе продолжи да ја води Струмица и во наредниот период. Такви се очекувањата и на стопанствениците и на граѓаните,…

Повеќе

Општина Струмица знаеше и знае да ги препознава важноста и улогата на културата во развојот на Општината. Затоа и била нејзин партнер…

Повеќе

Првачињата од основните општински училишта, денеска, свечено беа примени во „Детската организација“. Во нивна чест беше организирана…

Повеќе

Вертикалната градина со димензии од 3 метри височина и 4 метри во должина хортикултурно е уредена со над 100 садници

Повеќе

-Обележување и опремување на такси станиците, кои ќе бидат опремени со клупи, корпи за отпадоци, телефонска говорница, часовник и ќе…

Повеќе

Во периодот од 2011 година до 2016 година 24 вработени во министрството за земјоделство искористувајќи ја својата службена положба…

Повеќе

Зад стариот објект на АТШ Берово, ќе изградиме функционална целина која ќе биде покриена со ридест зелен појас, со пешачки, велосипедски…

Повеќе

Младински совет – Струмица ја започнува сезоната 2017/18 со урбани викенд-активности. Утре и сабота, 6 и 7 октомври во Струмица ќе…

Повеќе

Повеќе од половина век „ајверо“ (струмички назив за ајварот) е неизбежен дел од зимницата на струмичани. Повозрасните жители на градот…

Повеќе

„Спортот во Струмица има долга традиција и бележи врвни остварувања. Струмица важи за еден од најголемите спортски градови во државата…

Повеќе

Од март годинава поранешни струмички кошаркари предводени од тренерот Гоце Николов-Германо по поевеќегодишна пауза повторно се собраа…

Повеќе

Пречистителната станица е потврда за нашата грижа кон животната средина и здравјето на граѓаните. Таа ќе ги третира отпадните води…

Повеќе

Режисерот на филмот „Златна петорка“, Горан Тренчовски и продуцентот на филмот денес во Скопје одржаа прес конференција на која меѓу…

Повеќе

-Ќе работиме да го вратиме достоинството на лекарската професија, здравство какво што заслужуваме и навремени и квалитетни услуги за…

Повеќе

Во мојата програма има дваесет капитални проекти и стотина помали, бидејќи во Струмица како најпрогресивна општина во Македонија, отсекогаш,…

Повеќе

Претседателката на комисијата за труд и социјална политика на СДСМ денеска престојуваше во Струмица на средби со граѓани заедно со…

Повеќе

Интегрален текст од прес конференцијата на доктор Коста Јаневски, кандидат за градоначалник на општина Струмица од СДСМ

Повеќе

Еден од најпрепознатливите белези на нашиот град е спортот и спортските достигнувања на нашите спортисти. Струмица имала многу шампиони…

Повеќе

Реакција на Продукција „Револушн“ по повод обидот за стопирање на понатамошниот живот на долгометражниот игран филм „Златна петорка“

Повеќе

Вчера околу 16.45 часот во Гевгелија при изведување на градежни работи на куќа сопственост на А.Д., од скеле паднал С.У.(38) од с.Октиси-Струга,…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK