AMD Strela

 

Култура

Дебатата „Еднаквоста е човеково право“ ќе се одржи на 20 септември (среда) во 18:00 часот во Дом на АРМ во Струмица (нова сала на Совет)

Повеќе

На 17.09.2017 година во 01,30 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, кај крстосницата за село Прдејци, од страна на мешовит патролен…

Повеќе

Вчера во 21,00 часот во с.Сушица-Општина Ново Село, И.П. (54), додека се туширал во купатилото, од неисправна електричната инсталација…

Повеќе

Центарот за истражување и анализи НОВУС во рамките на проектот „”Прибирање и обработка на информации од јавен карактер, како основа…

Повеќе

Делегацијата од градот Електростаљ од Московската област на Руската федерација, која втор ден престојува во општина Струмица, денеска,…

Повеќе

На 11 и 12 април 2018 година, Светскиот ученички куп чие финале секоја година се одржува на ЈЕИЛ универзитетот во САД, доаѓа во Струмица.…

Повеќе

Оваа интернет платформа е создадено во рамките на овој проект има за цел теоретските знаења кои учесниците во оваа академија ги стекнаа…

Повеќе

Центарот за истражување и анализи „НОВУС“ од Струмица утре (четврток 14 септември)организира тркалезна маса на тема „Прибирање и обработка…

Повеќе

Вршителот на должноста градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов денеска оствари средба со амбасадорката на Јапонија,…

Повеќе

Доцна синоќа падна одлука актуелниот пратеник д-р Коста Јаневски да биде кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ, а атуелниот…

Повеќе

Долгометражниот игран филм ЗЛАТНА ПЕТОРКА во режија на Горан Тренчовски ги исполнува условите и е пријавен во процедурата за номинирање…

Повеќе

Познатата српска актерка Татјана Тања Бошковиќ ја доби наградата „Ристо Шишков“ на годинашново издание на фестивалот за високо актерско…

Повеќе

На 11.09.2017 година во 09,50 часот во Струмица во Средното училиште „Димитар Влахов“, 17 годишен ученик од с.Босилево-струмичко, се…

Повеќе

Со свечена програма која што се одржа пред Споменикот на Револуцијата во градскиот парк, денеска, беше одбележана 73 – годишнината…

Повеќе

Седумнаесетгодишен ученик од трета година од Средното училиште „Димитар Влахов“ од Струмица загинал за време на паузата за големиот…

Повеќе

Во целост ги отрфламе невистините објавени на порталите „Курир“ и „Република„. Меѓународниот фестивал „Ристо Шишков“ посветен на великанот…

Повеќе

На ниту едно досегашно отворање на Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“ не се случило да присуствуваат премиер, министер за…

Повеќе

Со пригодна програма која што се одржа пред споменикот на Гоце Делчев на истоимениот плоштад, општина Струмица го одбележа 8 септември…

Повеќе

На денот на независнота на Македонија почнува јубилејното, 25-то издание на Меѓународниот фестивал на камерен „Ристо Шишков“, кој традиционално…

Повеќе

Долгометражниот игран филм „Златна петорка“ на Горан Тренчовски влезе во официјалната селекција на 36-то издание на престижниот Интернационален…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK