AMD Strela

 

Култура

Денеска околу 12,40 часот во близина на Градската капела во Струмица, по петходна бркотница низ градот на две полициски возила и џип„опел…

Повеќе

Од вечерва се отвора големата музичка сцена на „Струмица опен фестивал“. Започнуваат трите музички вечери со многу ѕвезди кои на публиката…

Повеќе

Прекрасно музичко доживување синоќа покрај езерцето во големиот градски парк понудија струмичанката Александра Јанева и нејзините пријатели.…

Повеќе

Центарот за равој на Југоисточниот плански регион, во рамките на проектот "Размислуваме за компостирање – посветени на одржување на…

Повеќе

Струмица од синоќа почна да живее во духот на вистинските културни вредности направени со љубов за шестото издание на „Струмица опен…

Повеќе

Во организација на Фудбалската федерација на Македонија, а со поддршка на општина Струмица, попладнето, на фудбалското игралиште со…

Повеќе

Пред библиотеката „Благој Јанков Мучето“ со почеток во 21 часот, вечерва, започнува шестото издание на Струмица Опен фестивалот. Се…

Повеќе

Пред споменикот на Гоце Делчев на градскиот плоштад, денеска, општина Струмица ги одбележа двата Илиндена, 114 години од Илинденското…

Повеќе

Шестото издание на Струмица ОПЕН фестивал - #направеносољубов ќе започне утре, 3 август на струмичкото корзо. Првата од шестте отворени…

Повеќе

Како дел од промотивните активности за Скопје Супер Куп 2017 кој ќе се одигра на 8 август во Скопје, на 3 август од 18 до 20 часот…

Повеќе

Претставници од невладината организација Хелветас од Швајцарија, Македонскиот центар за граѓанско образование (МЦГО) и Стопанската…

Повеќе

Од синоќа повторно почна да се полни со вода браната „Паљурци“ од системот за спас на Дојранското Езеро. Шестоти и литри вода во секунда…

Повеќе

Екипата на „Геминг центар Левел“ од Струмица го освои првото место на летниот турнир во мал фудбал кој што во изминатите 20 дена се…

Повеќе

Со одлука на министерот за здравство д-р Наќе Гогов, лекар специјалист невролог, е именуван за директор на струмичката болница. Гогов…

Повеќе

Земјоделци од Богданско масовно ја крадат водата од системот за полнење на Дојранското Езеро и ја користат за наводнување на своите…

Повеќе

Фестивалот Revolution втора година по ред ги носи едни од најдобрите артисти на елекронската техно сцена, како во земјата така и на…

Повеќе

Општина Струмица ќе биде домаќин на заедничката вежба на припадници на армиите на Република Македонија и САД. Пред граѓаните на Струмица…

Повеќе

Вчера околу 04,00 часот на магистралниот пат Струмица-Ново Село, кај м.в.„Сушичко Стопанство“, се случила сообраќајна незгода помеѓу…

Повеќе

Градоначалникот Костадинов и министерот Дураки потпишаа договори за реализација на три проекти од областа на животната средина

Повеќе

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, испрати покана до Зоран Заев градоначалник на општина Струмица со која што го поканува…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK