AMD Strela

 

Култура

На 15.05.2017 година околу 14.50 часот во ПС ОН Струмица, А.П. (46) од с.Дорфулија, општина Лозово, пријавил дека Л.Б. (26) од с.Баница…

Повеќе

Здружението НОВУС преку проектот за институционална поддршка во 2017 и 2018година ќе работи на унапредување на локалната демократија…

Повеќе

Од вечерва на полноќ горивата со нови, пониски цени

Повеќе

Во истражувањето се опфатени сите 80 општини и градот Скопје, а неговата цел е да ги мапира карактеристиките на процесот на финансирање…

Повеќе

Вршителот на должноста градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов, организираше прием за играчите и менаџерскиот тим на…

Повеќе

Со комеморација за ликот и делото на големиот струмички, македонски и светски музичар, перкусионистот Зоран Маџиров, граѓани, роднини,…

Повеќе

Во сообраќајната несреќа со телесни повреди се здобиле возачот на ПМВ ,,Рено Меган Ксеник‘‘ Т.В.(62) и неговиот сопатник Б.Т., кои…

Повеќе

Во Лисабон, Португалија, на Зоран Спасов му беше врачено признание за мајстор на годината и влезе во Куќата на славните на светско…

Повеќе

Од фотографии кои ни ги испратија наши читатели се гледа како со трактор на Комуналното претпријатие „Турија“ од општина Василево се…

Повеќе

Со свечена и богата програма која што денеска се одржа во големата сала во домот, во организација на библиотеката „Благој Јанков Мучето“,…

Повеќе

Зоран Маџиров беше исклучително чесен и вреден сограѓанин кој не ја криеше својата огромна љубов кон родната Струмица

Повеќе

Популарниот музичар од Струмица, Зоран Маџиров, познат во светот и како ,,Човекот со шишињата“, поради својата невообичаена умешност…

Повеќе

Одбојкарите на Струмица ја освоија шампионската титула во домашното првенство откако и во третиот меч го победија Пробиштип. Струмичани…

Повеќе

Играниот филм „Златна петорка„ кој го режираше струмичанецот Горан Тренчовски, на фестивалот во италијанскиот град Перуџа се закити…

Повеќе

Вaландовчани за три часа успеаја да ги споберат неопходните 2.000 потписи, за да и наложат на Општина Валандово да организира референдум…

Повеќе

Општина Струмица и општина Петрич во месец март годинава потпишаа Меморандум за меѓусебно разбирање и соработка

Повеќе

Во екипна конкуренција првото место го освои ООУ „Сандо Масев“ од Струмица, второто ООУ „Маршал Тито“ од Муртино и третото место ООУ…

Повеќе

Советот на општина Богданци на вечерашната седница донесе едногласна одлука за одржување на референдум за рудникот Казан Дол

Повеќе

Советот на општината утревечер (3 мај) ќе одржи седница на која треба да се донесе одлука за организирање референдум за работата на…

Повеќе

Повеќе портали јавуваат дека Основното јавно обвинителство издало наредба за приведување на 15 учесници во насилството врз пратениците…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK