AMD Strela

 

Забава

Карневалската маска „Кенгурица“ на ООУ „Гоце Делчев“ од Василево учествуваше на карневалот „Врнци 2013“ што се одржа во Врњачка Бања…

Повеќе

Струмичката женска тројка Александра Јанева, Тања Кајнакчиева и Гонце Ѓоргиева ги натпеаа сите пријавени на музичкото шоу ,,Сите наши…

Повеќе

Маските работени со многу љубов, а презентирани на традиционалниот струмички карневал што се одржа во март годинава, ги освојуваат…

Повеќе

До раните утрински часови струмичани се забавуваа и уживаа во рок музиката, а во рамките на фестивалот „Парксток“ кој по примерот на…

Повеќе

По примерот на легендарниот „Вудсток“ од страна на повеќе обожаватели, бендови и почитувачи на рок музиката, со поддршка на здружението…

Повеќе

Струмичката манекенка и фото модел Катерина Урдова е избрана меѓу десетте најубави девојки на изборот Мис на ,,Фешн ТВ,, што се одржа…

Повеќе

Д-Фестивал, уникатниот open-air музички хепенинг кој се одржува во Дојран, веќе сам по себе прерасна во симбол на незаборавно концертно…

Повеќе

Сузана Гавазова се вери преку ноќ. Таа синоќа во Шведска се вери со извесен Јасмин според информациите по потекло од Босна кој живее…

Повеќе

Од 10 до 20 август, по втор пат во Струмица ќе се одржи културно забавната манифестација “Струмица опен фестивал“. Цели десет дена…

Повеќе

Студиото за хип-хоп МИСТИК од Гевгелија својот годишен концерт го одржаа во саботата, 22 јуни 2013 година во Пионерскиот дом во Гевгелија.…

Повеќе

Миленикот на сите генерации, човекот кој два пати е морален победник на Евровизија, Жељко Јоксимовиќ на голем спектакуларен концерт…

Повеќе

Сузана Гавазова ја освои првата награда од публиката на годинашново издание на Фолк фест Валандово додека Блага Петреска првата награда…

Повеќе

Денес, официјално започнува најстариот фестивал на новосоздадени македонски песни, Фолк фест Валандово. Традицијата која продолжува…

Повеќе

Во Гевгелија почна 18.детски музички фестивал „Калинка“. На овој традиционален детски музички фестивал годинава беа изведени 17 композиции…

Повеќе

Под покровителство на Градоначалникот на Општина Радовиш, Сашко Николов, во просториите на Центарот за култура „Ацо Караманов“ во Радовиш,…

Повеќе

Матурантите од трите средни општински училишта во Струмица денеска беа дел од најголемата матурска забава во светот „Матурска парада…

Повеќе

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев денеска доби торта со мотор од вештите жени на Струмица кои учествуваа на републичкиот натпревар…

Повеќе

Фестивалот на староградски песни и серенади ,, Под кулите на Струмица,, одбележа мал јубилеј. Петта година по ред серенадата повторно…

Повеќе

Аларм е формиран како акустик поп-рок бенд пред околу 2 години, а Димитар Арапов и Александра Јанева беа првите кои ја започнаа неговата…

Повеќе

,, Ако си ме сакала барем една минута и тоа ми е доста, Благодарам,, вака пее во најновиот сингл фолк пејачот Јордан Митев, насловен…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK