AMD Strela

 

Култура

Општина Струмица денеска ја одбележа 73-годишнината од убиството на народниот херој Благој Јанков – Мучето пред спомен плочата во големиот…

Повеќе

Во текот на ноќта патролираа екипи во Баница и на потегот од Попчево до браната Водоча

Повеќе

Пожарот кој избувна нешто пред 14 часот и може да се забележи од повеќе позиции во градот, а чад се издигнува дури и позади Цареви…

Повеќе

Трајче Ѓоргиев во силна конкуренција и меѓу учесници од повеќе држави го освои златниот медал на Турската олимпијада 2017 – интернационален…

Повеќе

Пожарот избувнал нешто пред 14 часот и може да се забележи од повеќе позиции во градот, а чад се издигнува дури и позади Цареви Кули.…

Повеќе

Денеска е светскиот ден на населението 11-ти јули, а Македонија и годинава ќе има неславен рекорд – таа е единствената земја во Европа…

Повеќе

Денеска на вонредна седница, Советот на Општина Валандово, повторно донесе одлука за распишување на референдум

Повеќе

Првиот тим на ФК Академија Пандев, заминува на подготовки во Банско со нов кондициски тренер. Иван Јовановски кој работи со националната…

Повеќе

Македонскиот долгометражен игран филм „Златна петорка“ на режисерот Горан Тренчовски ја освои наградата „BEST BALKAN SPIRIT“ на VII…

Повеќе

Здружението „Спас за Валандово“ објави на својата фејсбук страница дека градоачалникот на Валандово, Николче Чурлиновски го запрел…

Повеќе

По двете пријавувања , во трите средни општински училишта во Струмица, од планираните (по конкурс) 1282, досега се запишани 775 ученици,…

Повеќе

Центарот на заедницата на општина Струмица Ве поканува на настан „Отворен ден со Комисијата за култура, образование и спорт при Советот…

Повеќе

Како што јавува порталот Радио Струмицанет денеска пред 12 часто пожар избувнал во стан во зградата на улица „Васил Сурчев“ број 3…

Повеќе

Вчера во 11,00 часот А.Е.(47) од с. Дедели во СВР Струмица пријавил дека во точно неутврден временски период, непознат сторител со…

Повеќе

Доживеала стрес при првото па за второто породување барала операција или царски рез. Починатата триесет и две годишна родилка Маја…

Повеќе

Од системот за за полнење на Дојранското Езеро во браната „Паљурци“ дотекуваат 100 литри вода во секунда, а полнењето уследи откако…

Повеќе

На вонредна седница, Советот на Општина Валандово, со 8 присутни советници, и 8 гласа ЗА, донесе одлука за распишување на Референдум.

Повеќе

Последниот ден на Меѓународниот фестивал на краток филм “Астерфест”, како што е тоа практика и претходните години, е одбележан со една…

Повеќе

Во трите средни општински училишта во првото пријавување од јунскиот уписен рок во новата учебна 2017/2018 година се запишале вкупно…

Повеќе

Нивото на водата во браната „Паљурци“ кај Богданци е на најниско ниво и може да се случи да биде затворен вентилот за испуштање на…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK