AMD Strela

 

Култура

Изразувам благодарност до сите граѓани на нашата општина, до сите политички партии кои учествуваа на изборите, до сите институции кои…

Повеќе

Според Александар Чаботарев, претседател на Општинската избирачка комисија за Струмица по завршувањето на изборниот ден нема поднесено…

Повеќе

Според неофицијалните и нецелосни резулати од ДИК во десетте општини од Југоисточниот регион СДСМ и коалицијата забележаа убедлива…

Повеќе

Голема победа на СДСМ во Струмица и кандидатот за градоначалник, доктор Коста Јаневски. Според податоци од изборниот штаб на оваа партија…

Повеќе

Кандидатот за градоначалник на Струмица од СДСМ, Коста Јаневски и носителот на листата на советници од истоимената партија, Марјан…

Повеќе

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев гласаше на избирачкото место 1730 во Струмица заедно со сопругата Зорица. Тој очекува фер и демократски…

Повеќе

Во десетте општини од Југоисточниот регион на државата во единствениот избирачки список има запишано вкупно 149.769 избирачи кои своето…

Повеќе

Од 13 март годинава православниот храм „Свети петнаесет тивериополски свештеномаченици“ е новиот Ерусалим за православните верници…

Повеќе

Завршно обраќање на доктор Коста Јаневски,кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ

Повеќе

Фејсбук групата „Богдански бркулеже без бркаљка“ синоќа организираше дуел меѓу кандидатите за градоначалници на Богданци-Блаже Шапов…

Повеќе

Тројцата насилно ги отвориле катанците од влезните врати од каде влегле во магацините при што одзеле кабли за електрична енергија,…

Повеќе

Во овој предизборен период секојдневно бевме меѓу вас. Ви благодариме на големата поддршка која ни ја давате. И големиот митинг во…

Повеќе

„Во пресрет на Денот на востанието и Денот на борецот, ние денешните борци за живот во Македонија за сите, од тука, од слободарска…

Повеќе

Ристо Ангелов доаѓа на местото на досегашната доректорка Павлинка Георгиева

Повеќе

За таа цел во рамките на проектот објавен е повик за избор на земјоделски производители кои би се вклучиле во специјализирани обуки…

Повеќе

На есенското издание на 36. Интернационален филмски фестивал во Њу Џерси македонскиот долгометражен игран филм „Златна петорка“, во…

Повеќе

Вашиот избор на 15-ти октомври е лесен: ЗАОКРУЖЕТЕ ГО БРОЈОТ 19 и дозволете ми мене и на Советот да продолжиме да ја градиме Струмица,…

Повеќе

На 08.10.2017 година во 05.00 часот на бензинска пумпа кај с.Удово, полициски службеници од Полициска станица Валандово пронашле патничко…

Повеќе

Лично јас и Владата сме против рудниците и ќе направиме се за да го заштитиме здравјето и животот на нашите граѓани. Рудникот во Иловица,…

Повеќе

Лидерот на СДСМ и претседател на Владата на Македонија, Зоран Заев, денес од средбата со стопанствениците во Струмица најави одржување…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK