AMD Strela

 

Култура

Прес конференција на д-р Коста Јаневски, кандидат за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата, 29.09.2017

Повеќе

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во својот кабинет оствари средба со режисерот Горан Тренчовски и со продуцентот…

Повеќе

Кандитатот за градоначалник на општина Струмица, д-р Коста Јаневски и носителот на советничката листа, Марјан Даскаловски, од Социјалдемократскиот…

Повеќе

Ќе обезбедиме повеќа пари за општината и ќе ги пренасочиме кон Вас граѓаните.Преку проекти кои ќе ги реализираме во секое маало ќе…

Повеќе

Интегрален текст од денешното обраќање на Коста Јаневски, кандидат за градоначалник од СДСМ

Повеќе

Синоќа во Домот на културата во Струмица беа претставени кандидатот за градоначалник од СДСМ-Коста Јаневски, носителот на советничката…

Повеќе

-Низ светот имаме многу пријатели кои и сакаат добро на Македонија но од нас зависат работите. Затоа ве повикувам, гласајќи за кандидатот…

Повеќе

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против Б.В (53) од Ново Село,…

Повеќе

Здружението Рефлексија од Струмица ве поканува на работилница “Фриленс Работа”, која ќе се одржи на 30 Септември, сабота во просториите…

Повеќе

Кандидатот за градоначалник на Струмица од СДСМ, Коста Јаневски и носителот на листата на советници, Марјан Даскаловски, денеска на…

Повеќе

Здружението за култура Транзен по втор пат организира монографско ретроспективна изложба, овојпат за познатиот ликовен уметник од Струмица,…

Повеќе

Во петокот, во официјалната програма на 36-то издание на Интернационалниот филмски фестивал во Њу Џерси, се случи свечената американска…

Повеќе

За комесарите на чело со Тозија и Насков, не вреди учинокот на многубројната екипа која стои зад „Златна петорка“. Зошто само филмовите…

Повеќе

Кандидатите за градоначалник на Струмица од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, Коста Јаневски и Марјан Бајрактаров, денеска во просториите на Општинската…

Повеќе

Кривична пријава од СВР Струмица заработи и командирот на протипожарната единица од Радовиш поради постоење на основано сомневање дека…

Повеќе

Во организација на општина Струмица, еколошкото друштво „Планетум“ и велосипедскиот клуб „Актив“ од Струмица, а во рамките на Европската…

Повеќе

Кошаркарскиот клуб „Ветерани“ од Струмица утре и в недела организира меморијален меѓународен турнир со учество на екипите на Пелистер…

Повеќе

Синоќа во Домот на АРМ Центарот за истражување и анализи „НОВУС“ одржа трибина по наслов „Еднаквоста е човеково право“, на која улествуваат…

Повеќе

Тим на ЕВН волонтирајќи се искачија на Титов врв (2747 м) за да постават соларни панели за потребите на планинарите. Оваа активност…

Повеќе

На конкурсот за сликарство и откуп на ликовно дело кој го организира Здружението за култура Транзен, во рамките на концептот “Несовршен…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK