AMD Strela

 

Култура

Вршителот на должноста градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов, денеска, оствари средба со Душко Христов извршен директор…

Повеќе

Здружението на новинарите на Македонија остро го осудува вербалниот напад и недоличното однесување на градоначалникот на општина Ново…

Повеќе

На 30.07.2017 година (недела), се планира да се изврши авио-третирање против комарци во раните утрински часови во периодот од 04:30…

Повеќе

На денешната седница на советот на општина Ново Село на која требаше да се донесе одлука за распишување на референдум за или против…

Повеќе

Со одлука на министерот за култура денеска за в.д.директор на НУЦК „Антон Панов“ е именуван Ванчо Ристов Патриков. Тој долги години…

Повеќе

Пред спомен обележјето што општина Струмица го подигна во чест на четворицата храбри граѓани кои животите ги загубија во борбата со…

Повеќе

Од Општинската изборна комисија на Дојран соопштија дека на денешниот референдум излегле над 51 проценти или 1.407 од 2.747 регистрирани…

Повеќе

„Дали сте за или против продолжување со работата рудникот и рударскиот комплекс Казандол“ и „Дали сте за или против отварање на рудници…

Повеќе

На улицата „Сава Ковачевиќ“ во Струмица, на потегот од улицата „11 Октомври“ до улицата „Моша Пијаде“, поставен е втор слој асфалт.…

Повеќе

Издавачката куќа „Готен“ во соработка со здружението за култура „КУЛТ-ТРАНЗЕН“ од Струмица ве покануваат на книжевниот разговор со…

Повеќе

За книгата зборуваше промоторот д-р Ана Витанова Рингачева, стихови од конески кажуваа Сузана Мицева, Мариета Дукиќ и Ице Беличев,…

Повеќе

На клупата на прволигашот од Струмица, повторно ќе седне Власис Влаикидис, доста добро познат на струмичката кошаркарска јавност, човекот…

Повеќе

Денеска започна поставувањето на контејнери наменети само за стаклен отпад во градот. Овие специјализирани контејнери се поставуваат…

Повеќе

По одржувањето на преелиминарниот натпревар во Дубаи, тимот од средното општинско училиште „Јане Сандански“ во состав Ивана Цветанова,…

Повеќе

Во заедничка соработка меѓу јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ и фирмата „Пакомак“ од Скопје, одговорна за отпад…

Повеќе

Македонскиот првак Вардар од денеска се пресели во Струмица, каде во вторник, со почеток во 18 часот, ќе го пречека Малме во реванш…

Повеќе

Академија Пандев го имаше првиот пријателски натпревар во склоп на пред-сезоната, а во првиот меч се поразени од бугарската екипа Царско…

Повеќе

Пред малку автомобил излета во поројот кај мостот на улицата „Младинска“. Според првичните информации причина за несреќата е влажниот…

Повеќе

Цвентанка Иванова, правник и поранешен пратеник од СДСМ денес е избрана за генерален секретар на Собранието на Република Македонија.…

Повеќе

Младите ракометарки и ракометари на клубовите Астарион и Геотермика имаа ретка можност еден тренинг да поминат со тренерот на на голманите…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK