AMD Strela

 

Забава

Познат е редоследот на песните кои ќе бидат испеани на 30то јубилејно издание на фестивалот за народна музика „ Фолк Фест “ – Валандово.…

Повеќе

Струмица слави голем јубилеј, 20 години од приемот во најголемата светска карневалска асоцијација, Европската федерација на карневалски…

Повеќе

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми се дига; Домашен телефон има ли?“;…

Повеќе

Струмичките карневалски групи од СОУ „Димитар Влахов“ Струмица и Карневалската група „Мулен Руж“ на изминатиот викенд учествуваа …

Повеќе

По повод верскиот празник Успение на Пресвета Богородица во среда на 27 август во Секирник ќе се одржи петтата по ред ,, Средба на…

Повеќе

Балканската музичка ѕвезда Калипои синоќа одржа спектакуларен концерт на плоштадот Св. Спасо Радовишки во рамките на одбележувањето…

Повеќе

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната ,,Моја кралице,, го освои жирито…

Повеќе

Во Радовиш на плоштадот Св. Спасо Радовишки, илјадници посетители уживаа и пееа серенади и староградски песни. Во рамките на одбележувањето…

Повеќе

Во рамките на свеченостите по повод денот на патронот и заштитник на градот Радовиш, Св. Спасо Радовишки, македонската мега ѕвезда…

Повеќе

Првиот фестивал на македонската новосоздадена народна песна фолк фест Валандово за прв пат во неговата историја ќе се одржи наесен.…

Повеќе

Концерт за паметење, преполн плоштад и воодушевена публика, вака заврши единаесетдневниот „Струмица опен фестивал“. Безвременскиот…

Повеќе

Како што најавија организаторите на Струмица Опен Фестивал на сцената во текот на последните три фестивалски денови во улога на водител…

Повеќе

По извршените промени, а си цел да обезбеди соодветни услови за работа на вработените, Општина Струмица ги информира граѓаните дека…

Повеќе

Општина Струмица подеднакво се грижи за граѓаните на градот и населените места. Токму поради ова во населените места Муртино и Просениково…

Повеќе

Струмица веќе трет ден живее со богатата понуда на „Струмица опен фестивал 2014“. На отворените сцени на неколку локации во градот…

Повеќе

Фолк пејачката Сузана Гавазова и Јасмин Курузовиќ со валцер ја отворија свадбената веселба вечерва во Струмица. На свадбата на Сузана…

Повеќе

Со настапот на најмладите и талентирани струмичани на отворената сцена на градскиот плоштад „Гоце Делчев“, вечерва и официјално започна…

Повеќе

Утре (петок) со почеток во 20:00ч во дворот на СОУ„Јане Сандански“ за прв пат на Струмица Опен Фестивал ќе се одржи фестивал на електронска…

Повеќе

Во кабинетот на градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, денеска се одржа координативен состанок со претставниците на општинските…

Повеќе

Сузана Гавазова и Јасмин Кузуровиќ во петок во Струмица ќе прават свадба. Целата церемонија според информациите ќе биде по протокол.…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK