AMD Strela

 

Забава

Во срцето на градот, на улица полна со историја, на леблебиџиската улица, спроти Маф-Маф се отвори нова кафана „Гурман“. Место за нови…

Повеќе

Ако некогаш Струмица беше позната по песната „Во Струмица на улица“, во последните десетина години градот под Царевите кули е препознатлив…

Повеќе

Кате и ,,Легато,, со албум насловен како ,, Живи здрави и весели,, одбележаа 10 години постоење на македонската фолк сцена. На промоцијата…

Повеќе

Струмичанецот Маџиров ја крена Италија на нозе. Перкусионистот со својот неверојатен настап го маѓепса жирито во „Италија има талент“.

Повеќе

Младото момче од Струмица, Трајче Ѓоргиев со својот волшебен глас повторно го маѓепса жирито од „Пинкове ѕвезде“. Имаше уште еден неверојатен…

Повеќе

В недела, 4 јануари, со почеток во 19 часот во НУЦК „Антон Панов“ ќе се одржи новогодишно – божиќен хуманитарен концерт, насловен како…

Повеќе

Битолската група Милениум за новогодишната ноќ ќе оживее дел од старите македонски хитови. Групата која во моментов е актуелна со песната…

Повеќе

Преку објективот на популарниот дрон, струмичанецето Коки Ќосев направи неверојатни фотографии преку кои ги долови боите на ноќта во…

Повеќе

Дедо Мраз пристигна во фото Центар. Дозволете вашето расположение да помине во новогодишниот амбиент кој што фото Центар го подготви…

Повеќе

Фолк пејачот Јордан Митев неодамна го промовираше својот нов спот ,,Дајте да се пие,, кој го снимаше во Австралија...

Повеќе

Општина Валандово како во престојните години така и оваа година планира предновогодишна забава на Градскиот плоштад во Валандово.На…

Повеќе

Една од најпопуларните фолк пејачки на нашата естрада Сузана Гавазова за неколку месеци по втор пат ќе стане мајка што значи дека…

Повеќе

Денешната ,, Празијада ,, во Градашорци, општина Василевој, ја посетија повеке илјадници посетители кои освен што дегустираа специјалитети…

Повеќе

Во селото Градашорци се одржа „Ден на празот“,под покровителство на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, а во…

Повеќе

Утре во дворот на црквата Св. Никола во с.Градошорци, со почеток во 12,00 часот ќе се одржи традиционалната манифестација „Ден на празот“.…

Повеќе

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските фолк пејачки кои блеснаа на финалната…

Повеќе

Победник на јубилејното 30 то издание на фестивалот Фолк фест Валандово е Нино Величковски. Тој со песната Крстозбор доби најмногу…

Повеќе

Фестивалот кој започна завчеравечер во двете полуфинални вечери беа изведени 33 композиции, а вечерва победникот ќе се избира од…

Повеќе

Започна тридневниот празник на убавата храна, неговото величество самунот и прекрасниот благ специјалитет татлијата и годинава по…

Повеќе

Во пресрет на јубилејното 30 то издание на Фолк Фест Валандово, предадена е во употреба реконструираната сала при Домот на културата…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK