AMD Strela

 

Забава

Убавата македонска песна и богатиот фолклор ги собра иселениците од општина Босилово на едно место.  Босилово важи за општина која…

Повеќе

И покрај тоа што е мајка на три деца таа изгледа одлично. Фотографиите направени за време на неколкудневниот престој во Турција и краткиот…

Повеќе

Деновиве излезе од продукција новиот спот на Елена Велеска насловен како ,,Лоша копија,, песна испеана на последното издание на Роса…

Повеќе

На 31 јули во четвток во Босилово ќе биде организирана четвртата по по ред иселеничка средба. Средбата ќе се одржи на летната сцена…

Повеќе

Во комплексот ,,Св. Ѓеорги,, во Ораовица се одржа најмасовната средба на пензионерите досега организирана во Македонија. Со преку 100…

Повеќе

Иако до стартот има уште дваесет дена, општина Струмица ги интензивира подготовките за најголемата културно – забавна манифестација…

Повеќе

Фолк пејачот Јордан Митев заедно со ансамблот на ,,Никола Карев,, од Мелбурн - Австралија ќе одржи бесплатни концерти во Радовиш и…

Повеќе

Струмичките карневалски групи од СОУ „Димитар Влахов“ Струмица и Здружението на граѓани „Струма“ викендот учествуваа на Жабарскиот…

Повеќе

На поранешниот царински терминал во Гевгелија, кој се наоѓа на влезот во градот ќе биде организирана изложба на стари и нови автомобили.…

Повеќе

По шестти пат матурантите од трите средни општински училишта во Струмица, приредија прекрасна глетка на градскиот плоштад, учествувајќи…

Повеќе

Матурскиот танц одигран денеска во Гевгелија беспрекорно. Честитки за матурантите и нивниот кореограф Аризанова. Градоначалникот Франгов…

Повеќе

Матурантите од трите средни училишта од Струмица ја продолжуваат традицијата и утре ќе учествуваат во најголемата матурска забава во…

Повеќе

Само што се врати од турнеја од Канада, Јордан Митев тргнува за Австралија. Последната недела од месец мај и првата половина од јун

Повеќе

Наместо да одмори по неколкумесечната турнеа низ Европа и Австралија Елена Велевска влезе во студио да сними нова песна. Песната има…

Повеќе

Фолк фест Валандово тридеценискиот јубилеј ќе го дочека во ново руво. Летната фестивалска сцена на која се родија голем број од македонските…

Повеќе

Општина Валандово како организатор го продолжува конкурсот за избор на композиции за јубилејното 30-то издание на “ФОЛК-ФЕСТ“ ВАЛАНДОВО,…

Повеќе

Формирана од страна на тројца аудиофили и зависници од музика, Pata Pata Recordings е нова музичка платформа чија основна цел е да…

Повеќе

Фолк пејачката Сузана Гавазова стана мајка. Утрово според информациите на нејзиниот ФБ профил се породила и на свет донесе здраво женско…

Повеќе

Ален Зифовски од Радовиш деновиве снимаше ковер на хитот ,,Као моја мати,, од Здравко Чолич овој пат во придружба на гитаристот Виктор…

Повеќе

Учениците од ООУ„Гоце Делчев“ Василево, маскирани го одбележаа денешниот ден на шегата, 1-ви Април, „Априлили“. Со сопствени креации…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK