AMD Strela

 

Забава

СКОПСКО - еден од најсилните македонски брендови и дефинитивно најсилниот пивски бренд во земјава, донираше повеќе од 50 стилизирани…

Повеќе

Денеска започнува музичката треска на Струмица опен фестивалот

Повеќе

Славните струмички спортисти и репрезентативци Горан Пандев и Владо Илиевски, денеска ќе бидат во главна улога на Струмица опен фестивалот.

Повеќе

Денеска на програмата на Струмица опен фестивалот, главниот збор го имаат актерите, поетите и ликовните уметници.

Повеќе

Градоначалникот на општина Струмица Зоран Заев присуствуваше на поетската вечер што во рамките на Струмица опен фест се одржа во големиот…

Повеќе

Струмичани и вечерва потврдија дека умеат да се забавуваат и да уживаат во богатата понуда на второто издание на Струмица опен фест.

Повеќе

Денеска на програмата на Струмица опен фестивалот, главниот збор го имаат келнерите..

Повеќе

Една од најпопуларните фолк пејачки во државата, Татјана Лазаревска никогаш не мирува и скоро секојдневно ја изненадува својата публика…

Повеќе

Со вчерашното „Оро без граници“ започна второто издание на Струмица опен фестивалот кој во следните десет дена ќе презентира голем…

Повеќе

Насмеан, со лесен чекор и бело марамче во рацете, градоначалникот Зоран Заев вечерва го поведе најголемото балканско оро во кое учествуваа…

Повеќе

Со орото без граници, вечерва во 20 часот во Струмица, почнува вториот по ред „ Струмица Опен фестивал“, кој ќе трае во наредните десет…

Повеќе

Фолк пејачката Сузана Гавазова со својот свршеник Јасмин Курузович од Шведска по потекло од Босна, одмараат на охридското крајбрежје.…

Повеќе

Убавата македонска песна и богатиот фолклор ги собра иселениците од општина Босилово на едно место. На иницијатива на градоначалникот…

Повеќе

Од 2 до 4 август, во кампот Мрдаја во Дојран, ќе се одржи второто издание на фестивалот Аларм за природата. Проектот што настана пред…

Повеќе

Пред концертот на отворено во Дојран на 2 август-Илинден, познатата поп звезда Жељко Јоксимовиќ ке добие масажа со дојранска кал и…

Повеќе

На 31 јули во среда во Босилово ќе биде организирана третата по ред иселеничка средба. Летната сцена на повеќенаменското спортско…

Повеќе

Јордан Митев уште еднаш покажа зошто е на самиот врв на македонската фолк естрада. Во преполниот комплекс на олимпискиот базен Шампион…

Повеќе

Струмичката манекенка и фото модел Катерина Урдова ќе учествува на светскиот избор за Мис Супер модел што ќе се одржи во градовите…

Повеќе

Струмичкиот фудбалски интернационалец Горан Пандев денеска полни 30 години. Тој во моментов е со екипата на ,,Наполи,, која интензивно…

Повеќе

Маската ,, Јубилејна забава,, со која граѓанското здружение ,, Струма,, на последниот струмички карневал го одбележа своето дваесетгодишно…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK