AMD Strela

 

Култура

Во денешното соопштение на централата на СДСМ официјално се соопштени повеќе имиња за кандидати за градоначалници со кои партијата…

Повеќе

На прес конференцијата селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, истакне дека пред вечерашниот наторевар…

Повеќе

Вчера околу 14.50 часот во Здравствен дом Валандово, без знаци на живот бил донесен Д.У. (55) од с.Пирава, Валандовско, соопшти МВР.…

Повеќе

Според неофицијални информации не успеа референдумот против рудниците во Босилово кој се одржа денеска. На гласање до 19 часот на 19…

Повеќе

До 17 часот на гласање излегле 23,11% од запишаните избирачи во Босилово на денешниот референдум за или против рудникот за злато и…

Повеќе

Од силниот ветер и дожд што го зафатија Струмичкиот регион попладнево се урна дрво на патот Струмица-Просениково во близина на Кванташкиот…

Повеќе

На инцијатива на граѓанското здружение „Здрава котлина“ в недела во општина Босилово ќе се одржи референдум за или против изградбата…

Повеќе

Во водата за пиење во селото Стојаково од изминатата недела, на 27 август, има бактерија ешерихија коли. Таа е причина што 120 жители…

Повеќе

Учебната 2017/18 година започнува на 4 септември 2017 година, согласно Календарот за организација на работата на училиштата за оваа…

Повеќе

Основните и средните училишта во општина Струмица се подготвени за почетокот на новата учебна 2017/2018 година.

Повеќе

Од утре почнува да се применува одлуката за распоред на работното време во органите на управата. Двосменското работење треба да се…

Повеќе

Седумдесет и осум годишниот Костадин Пандев, еден од најпознатите спортски риболовци од Струмица заедно со својот колега, Александар…

Повеќе

Излезе од печат монографијата за творештвото на Бранко Кончалиев. Промоцијата на книгата, како и ретроспективната изложба е закажана…

Повеќе

Startup Академијата во партнерство со Silicon DrinkаboutСкопје одржа промотивен настан во Струмица за 10 неделната интензивна пред-акцелераторска…

Повеќе

Во периодот помеѓу 25.08.2017 и 27.08.2017 година, во Ќустендил, Република Бугарија се одржа тридневна работилница за јакнење на капацитетите…

Повеќе

Прес конференција на Горан Сугарески, министер за транспорт и врски Тргнувајќи од принципот дека легализацијата на дивоградбите…

Повеќе

На 28.08.2017 година околу 10,30 часот во ПС-Радовиш, било пријавено дека во атар на с.Воиславци на м.в.„Добридол“ В.П. (74) од с.Воиславци,…

Повеќе

Ова е еден од нашите поголеми христијански празници кога не личи да сме во нашите цркви, во нашите храмови со нашиот народ за да споделуваме…

Повеќе

На 26.08.2017 година околу 00,45 часот на локалниот пат од с.Злеово кон магистралниот пат Радовиш-Струмица, се случила сообраќајна…

Повеќе

Златна петорка“ е единствен македонски филм кој ќе се прикаже на јубилејниот XXV Интернационален филмски фестивал „Љубовта е таква“…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK