AMD Strela

 

Забава

Според првичните проценки, во осумтте денови „Струмица опен фестивал“ привлече над 150 илјади посетители. Организатор на фестивалот…

Повеќе

Цеца на средбата со Заев пред камерите за градоначалникот низ смеа кажа ,, За некоја година може да стане и премиер,,

Повеќе

Облечена во тесно блескаво фустанче, Цеца го одржа својот долгонајавуван концерт пред струмичани во рамките на Струмица опен фест

Повеќе

Градскиот плоштад беше претесен синоќа да ги собере сите кои сакаа да бидат дел од забавата што ја приредија организаторите на „Струмица…

Повеќе

Горан Пандев заедно со сопругата Надица и синот Филипо го следеа првиот музички ден од ,,Струмица опен Фест,,.

Повеќе

Струмичкиот плоштад беше претесен да ги собере сите посетители од земјава и странство за да уживаат во настапите на Дани Димитровска,…

Повеќе

Келенерот од ,,19-ка,, на Горан Пандев -Томе Стоилков, заедно со неговата колешка Сања Николова од ,,Селект,, се најбрзите келнери…

Повеќе

Kако поминуваат Македонците на одмор...Што прават на плажа, во море, на езеро......Еве неколку интересни ситуации ..........

Повеќе

Под мотото „Еден ден на мирот и музиката“, вчеравечер, на паркинг просторот позади спортската сала„ Парк“, по примерот на легендарниот…

Повеќе

Сузе за својата кариера но и привлекување повеке туристи на природните убавини и реткости на планината Беласица, направи фото сесија…

Повеќе

Дилемите се разрешени. Како што дознава Југоинфо, српската турбо фолк дива Цеца Ражнатовиќ ќе го затвори првиот забавно музичкиот…

Повеќе

Бендот ,,Болеро,, одржа концерт на отворено и во Иловица каде со своите хитови ја вжешти атмосферата и ги разгира иловчани пред домот…

Повеќе

Во склоп на прославата на 20-годишниот јубилеј,групата Болеро деновите, поточно сабота во с.Пиперево а вторник во с Иловица ќе прават…

Повеќе

Цеца,Северина или Здравко Чолиќ ке го затворат тридневниот културно музички забавен фестивал ,,Струмица Опен 2012,, што ќе се одржи…

Повеќе

Паралија - Грција е местото каде струмичката фолк пејачка, сексипилната Сузана Гавазова заедно со родителите , сестрата и зетот и внуците…

Повеќе

Калева на Фолк Фест Валандово победи со песната ,, Нема љубов, ако не е љубовта,, која ја посвети на сите млади мегу кои и на керка…

Повеќе

Атрактивната појава и одличната интерпретација предизвикале претставниците на турските фестивали да влезат во еден вид натпревар со…

Повеќе

Горан и Надица Пандеви се венчаа во црквата Св.15 тивериополски свештеномаченици.

Повеќе

Спотот ке се снима на локации во регионот на Струмица,а покрај Сузана и Зорица најверојатно во спотот ке се појават и двајца танчери....

Повеќе

Годинава фестивалот ке се одржи 1 и 2 јуни и наместо традиционалните три вечери од кои две полуфинални и една финална ке има само две…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK