AMD Strela

 

Култура

Водејќи се од принципите за транспарентност, одговорност и демократско владеење, општина Струмица и оваа година, буџетот за 2018 година…

Повеќе

На 26 овој месец пријавениот од село Борисово до продавнца во село Мокриево, со метален синџир го врзал своето куче за задната страна…

Повеќе

Обуката е дел од проектот за програмско јакнење на Здружението НОВУС и остварувањето на Цел 3. „Промовирање и застапување на европски…

Повеќе

На 27.11.2017 година околу 19.30 часот на крстосницата од ул. „Климент Охридски“ со ул. „Братство Единство“ во Струмица се случила…

Повеќе

Во изминативе шест месеци проектниот тим на „НОВУС“ работеше на прибирање на податоци од јавен карактер, а завршниот настан ќе се одржи…

Повеќе

Настанот се случил во селото Мокриево, каде врзаното кученце за автомобилот цимолело и било влечено до изнемоштување по што умрело.…

Повеќе

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер околу 21 часот на локалниот пат Струмица-село Просениково, на новата улица која…

Повеќе

Новинарите и критичарите на дневниот весник „Российская газета“ („Rossiyskaya Gazeta“) го наградија режисерот Горан Тренчовски со Специјална…

Повеќе

На 21.11.2017 година, околу 21.37 часот, на ул.„24 Октомври„ во Струмица, пријавената сакајќи за себе да прибави противправна имотна…

Повеќе

В сабота, 25 ноември 2017 година, се навршуваат, седум години од полицискиот упад во А1 Телевизија.

Повеќе

Оваа свест што ја имаме како влади за нашата историска одговорност е значајна за нашите билатерелани односи, значајна е за евроинтеграциите…

Повеќе

ЗСР „Костреш“ од Богданци, концесионер на браната Палурци, денес изврши порибување со 150 килограми крап. Рибниот подмладок е обезбеден…

Повеќе

Осумдесет и две годишна старица С.Т. денес околу 13,30 часот е прегазена на улица „Борис Поп Димитров“ во Струмица

Повеќе

Синоќа околу 21,40 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„24-ти Октомври“, додека Р.М. (80) се движела по тротоарот од зад грб…

Повеќе

Струмичанецот се сомничи од страна на полицијата дека на 30 минатиот месец на граничниот камен број 12, поточно кај местото викано…

Повеќе

Двајца гевгеличани К.И.(31) и Р.К.(43) се осомничени од страна на полицијата дека извршиле убиство над нивниот сограѓанин Б.Р. (41),…

Повеќе

Премиерата е закажана за четврток во 20 часот, а режијата на е Бранко Ставрев.

Повеќе

Во органиција на повеќе здруженија од Струмица вчера во Домот на културата се одржа продажен базар на ракотворби на лицата со хендикеп.…

Повеќе

Градоначалникот на Валандово, Перо Костадинов го именуваше Владимир Павлов за в.д. директор на комуналното претпријатие ЈП „Комунален…

Повеќе

Од проектираните 55 станбени згради, петнаесетина веќе се завршени, а во некои од нив се вселија и првите станари, односно во нив сега…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK