AMD Strela

 

Забава

Венеција била инспирација на Јордан Митев да го сними видео записот на неговиот најнов сингл ,, Моја последна,, потпишана од Борче…

Повеќе

Сузана Гавазова и во петтиот месец од бременоста изгледа одлично. Дека е така потврдуваат и фотографиите направени деновиве за време…

Повеќе

Ален Зифовски и Мартин Ристов - Сталкер во Кафе бар ,,Escape,, во Радовиш го промовираа спотот за нивниот најнов сингл ,, Сети се…

Повеќе

Ален Зифовски и Мартин Ристов - Сталкер утревечер во Кафе бар ,,Escape,, во Радовиш ќе го промовираат видео записот за нивниот најнов…

Повеќе

Под мотото „Стоп на насилството врз децата“, денеска се одбележува Светскиот ден на детето , посветен на Конвенцијата за заштита на…

Повеќе

Младински совет повторно оваа година го организира светски познатитот настан „ФЛЕШ МОБ“...

Повеќе

Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, на капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, денеска му врачи…

Повеќе

„Не треба да биде ни Идол ни X фактор за да биде ТАЛЕНТ ШОУ кое не смее да се пропушти!“, вака средното општинско училиште „Јане Сандански“…

Повеќе

Фолк пејачите Јордан Митев и Гонце Гогова заедно со фолк групите ,,Везилка,, и ,,Амадеус,, ги полнат концертните сали во далечната…

Повеќе

Струмичкиот фудбалски интернационалец Зоран Балдовалиев кој неодамна по втор пат стана татко, посакува новородениот син да тргне по…

Повеќе

Калија ја имаше првата фотосесија. Има само два месеца, а веќе позираше пред објективот на фотографот Томе Табанов. Елена Велевска…

Повеќе

Атрактивната струмичанка за својата публика која од ден на ден е се побројна како на домашен терен така и преку границата сними ново…

Повеќе

Со нови песни и спотови Сузана Гавазова реши да ја почести својата публика по повод свршувачката и убавите моменти кои и се случија…

Повеќе

Пливачката федерација на Република Македонија во согласност со својот план и програма а во коорганизација на Хотел Истатов и Општина…

Повеќе

Елена Велевска повторно тргнува во акција. По кратката пауза поради бременоста и раѓањето на третото дете, керкичката Калија, атрактивната

Повеќе

Вчера од 21.00 часот - во спортскиот комплекс „Шампион“ во Радовиш се одржа спектакуларен концерт на Хрватската музичка звезда Тони…

Повеќе

Мултимедијалниот арт-фестивал БОШ ќе се одржи од 23 до 25-ти август во Гевгелија, на повеќе локации во градот. На програмата се концерти,…

Повеќе

Градскиот плоштад беше полн, се јадеше скара, се пиеше пиво и се играше и пееше до доцните ноќни часови, струмичани уште еднаш потврдија…

Повеќе

Струмичкиот бенд „Френдс“ започна,Рибља Чорба продолжи,Суперхикс и Кирил Џајковски ја доведоа публиката до лудило...

Повеќе

Со својот енергичен настап, групата „Амадеус“ ја размрда, а Жељко Самарџиќ ги разнежни срцата на многубројната публика на Струмица…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK