AMD Strela

 

Забава

Учениците од завршните класови во сите три средни училишта во општина Струмица и годинава ќе учествуваат во матурската парада. За да…

Повеќе

Фолк пејачот Денис Богојовски кој живее во Шведска неодамна го промовираше новиот свој сингл насловен како ,,Само песната нас не радува,,…

Повеќе

Татјана Лазаревска ќе го освојува и балканскиот пазар. Едно од најпопуларните и најангажирани имиња на македонската фолк естрада своите…

Повеќе

Приказната за каменот на Огражден за кој се верувало дека има магична моќ повторно оживеа. На иницијатива на жените од општина Босилово…

Повеќе

Фолк пејачот Јордан Митев идниот месец заминува во концертна турнеја во Канада. Според договореното треба да одржи минимум 5 концерти…

Повеќе

Струмичкиот шарпланинец Брик најдобар на меѓународната изложба за расни кучиња во Скопје. Во силна конкуренција од околу 200 кучиња…

Повеќе

Маската на СОУ,, Никола Карев,, насловена како ,,Вива ла Вида,, е најдобрата групна маска во категоријата над 100 членови. Второто…

Повеќе

Струмичкиот карневал и годинава блесна. Со своите маски покажа дека е еден од најдобрите карневали во светот. Околу 3000 маски продефилираа…

Повеќе

До раните утрински часови траеше забавата под маски во хотелот „Сириус“ со што и официјално започна најголемата карневалска забава…

Повеќе

Од денес, па во наредните седум дена Струмица ќе дише во духот на карневалските маски а главното дефиле е на први март. На Струмичкиот…

Повеќе

Атрактивната фолкерка и една од најзгодните мајки на нашата естрада, Елена Велеска следниот период ќе го помине повеќе надвор од…

Повеќе

СПА центарот на хотелот „Сириус“ од Струмица ја доби престижната награда за најдобра СПА дестинација на Балканот на World spa&wellness…

Повеќе

„ Мињони“ - годинешната маска на ООУ„Гоце Делчев“ од Василево, на неколку денови пред големиот Струмички карневал, целосно подготвена…

Повеќе

Учениците од СОУ ,, Никола Карев,, викендов во Бугарија, преку својата маска ,,Ангели и Демони,, го презентираа струмичкиот карневал…

Повеќе

Годинашново издание на Фолк фест Валандово, повторно ќе има три фестивалски вечери од кои две полуфинални и е една финална вечер.…

Повеќе

Ален Зифовски и Мартин Ристов – Сталкер од Радовиш деновиве снимија нов сингл а паралелно за него и видео запис. Станува збор за рап…

Повеќе

Селото Мокриево Василица ja одбележа со традиционалните странчинарски игри. Уште рано наутро странчинарите со тропањето на тешките…

Повеќе

Поранешните музичари од општина Ново Село кои се наоѓаат на привремена работа во странство и оваа година ќе организираат хуманитарен…

Повеќе

Музичарот Ален Зифовски од Радовиш заврши со снимањето на новиот спот за песната ,,Ќе ме бараш,, . Како што не информираше младиот…

Повеќе

Елена Велеска со фото сесија со своите деца за Нова година и на своите фанови им посака Среќна и Бериќетна 2014 година....

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK